Poranna pielęgnacja.

     Dziś przychodzę do WAS z moją codzienną, poranną pielęgnacją. Moja codzienna pielęgnacja nie jest zbytnio skomplikowana, gdyż jako typowy facet i w dodatku osoba lubiąca dłużej pospać na moją pielęgnację poświęcam 10 góra 15 min.
      Moją poranną pielęgnację mogę opisać w 3 krokach.

KROK 1 – Golenie.
    Do golenia używam maszynki Philips „Senso Touch RQ1150”.  Przyzwyczaiłem moją skórę twarzy do golenia „na sucho” więc nie bawię się w żadne kremy, balsamy, pianki itp. Do golenia bo szkoda mi na to czasu. Początkowo przy goleniu na sucho występowały jakieś podrażnienia skóry, ale z czasem moja skóra uodporniła się i obecnie nie mam z tym problemu. Jeśli mogę polecić coś osobą zaczynających z goleniem „na sucho” przy użyciu maszynki elektrycznej to polecam zainwestowanie troszkę więcej pieniędzy w jakiś lepszy model. Ja moją przygodę z goleniem maszynką elektryczną zaczynałem z tańszym modelem i niestety ale nie byłem zbytnio zadowolony z efektów. Obecnie używam maszynki Philips „Senso Touch RQ1150” i jestem z niej bardzo zadowolony. Maszynka wyposażona jest w system GyroFlex 2D dzięki czemu maszynka z łatwością dopasowuje się do kształtu twarzy, ponadto dzięki technologii SkinGlide nasza skóra jest gładka i występuje na niej zdecydowanie mniej podrażnień i otarć. Maszynką tą możemy golić się zarówno na mokro jak i na sucho. Osobiście nie próbowałem się nią golić na mokro więc nie wypowiem się w tym temacie, ale jeśli chodzi o golenie na sucho spisuje się rewelacyjnie. W zestawie z maszynką znajdziemy także trymer do przycinania wąsów i bokobrodów. Jeśli chodzi o takie techniczne sprawy to maszynka nie jest ciężka, dobrze trzyma się ją w dłoni, nie wyślizguje się. Po naładowaniu bateria trzyma dobre 2 tygodnie. Tak więc z czystym sumieniem mogę polecić ten model.

     Kosz takiej maszynki to jakieś 360zł.

KROK 2 – Tonizowanie.
     Kolejnym krokiem po goleniu jest tonizacja. Osobiście używam toniku z perfumerii Douglas z serii XL.xs.  Tonik przeznaczony jest do każdego rodzaju cery. Cóż mogę o nim napisać, zwykły tonik, nie podrażnia, nie wysusza, nie powoduje zaczerwień. Tonik ten nie zawiera alergenów  i parabenów. Nie wymagam osobiście od toniku zbyt wiele, najważniejsze dla mnie to żeby dobrze oczyszczał twarz i dodatkowo nie powodował podrażnień po goleniu .

     Koszt tego toniku to: 50 ml – 11,90 zł.  400 ml – 39,90 zł.

KROK 3
     Krok 3 to nic innego jak nakładanie kremu do twarzy i pod oczy. Obecnie używam nawilżającego żelu samoopalającego i balsamu pod oczy Oriflame z serii North For Men. Tak jak już wspominałem przy recenzji kremu do twarzy zmniejszającego zarost również z tej serii, recenzja tych dwóch kremów pojawi się niebawem.


Żel samoopalający (30 ml) - 54,90 zł (w promocji można go kupić dużo taniej)
Balsam pod oczy (15 ml) - cena w promocji 19,90 zł. 

     ...tak więc wygląda moja codzienna, poranna pielęgnacja, szybko, łatwo i skutecznie. Jako typowy śpioch ograniczam wszystko do minimum.

     Pozdrawiam Wszystkich i zapraszam do komentowania :]
     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Po mojemu by Paweł O. , Blogger