iPhone - ulubione aplikacje.

     Witajcie,
     Dziś mam dla Was taki luźny post na temat moich ulubionych aplikacji na iPhone`a.
     Swoje jabłuszko mam od prawie roku i mogę śmiało powiedzieć, że jest to moja trzecia ręka. Dzięki temu cacuszku możemy wszystko. 
     Przejdźmy jednak do tego, które aplikacje skradły moje serce i które chciałbym Wam polecić..

     Pierwsza zakładka to nic nadzwyczajnego. Znajdują się tu wszystkie podstawowe aplikacje, które posiada każdy iphone.
     Mamy tu między innymi aplikacje związane z aparatem (Aparat, Zdjęcia, Wideo), które ja wrzuciłem sobie do jednego folderu i podpisałem "Fotografia".


 Dalej mamy kolejny folder, który zatytułowałem sobie "Lifestyle" a w nim znajdują się takie aplikacje jak: iTunes Store, Game Center i przeglądarka Safari.


 Kolejny folder zatytułowany "Narzędzia" to nic innego jak: Kalkulator, Kompas, Dyktafon i Giełda.


Dalej znajdują się podstawowe apki takie jak: Kalendarz, Mapy, Pogoda, Passbook (czyli aplikacja umożliwiająca gromadzenie wszystkich kart pokładowych, biletów, kuponów, kart lojalnościowych itp. w jednym miejscu),Notatki, Przypomnienia, Zegar, Kiosk, Ustawienia, Muzyka, App Store i Face Time.


Ostatnią aplikacją w tej zakładce jest aplikacja pogodowa, którą chciałbym Wam polecić AccuWeather.
Standardowa aplikacja z pogodą, którą znajdziemy w każdym iphone mnie nie zachwyciła. Z kolei AccuWeather jest genialna, pokazuje nam pogodę co godzinę, w tym wilgotność, zachmurzenie, ciśnienie, widoczność, prędkość wiatru itp. Dodatkowo aplikacja ta mówi nam na podstawie pogody na co idealny jest dany dzień np: grilowanie, plażowanie, spacer z psem, aktywność na zewnątrz itd. Najważniejsze jest jednak to, że pogoda pokazana jest w jasny i przejrzysty sposób.

 

     Drugi pulpit to taka troszkę mieszanka aplikacji. 
     Znajdują się tu takie apki jak: Facebook, Strony (jest to aplikacja umożliwiająca zarządzanie naszymi fanpage`ami, bardzo przydatna). Dalej znajduje się Instagram  i dwie aplikacje (InstaCollage i InstapicFrames), czyli nic innego jak aplikacje umożliwiające robienie kolaży i innych bajerów przed wrzuceniem zdjęcia na Instagram. Kolejna aplikacja InstaMessage to apka umożliwiająca wysyłanie wiadomości do użytkowników Instagramu.


Dalej znajduje się Blogger, czyli aplikacja dla wszystkich bloggerów i bloggerek, którzy lubią na bieżąco wiedzieć co na naszym blogu i blogach innych piszczy.

 

 Dalej znajduje się przeglądarka internetowa Google Chrome, McTube, czyli nic innego jak  nasz kochany YT. Następnej aplikacji (Pudelek) chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Każdy lubi się czasem odmóżdżyć  i poczytać troszkę głupot.  
Kolejne trzy aplikacje - JakDojadę, Localscope, Google Maps to aplikacje jak nazwy wskazują związane z mapami i dojazdami. W szczególności polecam apkę JakDojadę. Znajdziemy w niej rozkład komunikacji miejskiej wszystkich większych miast. Dzięki niej z łatwością przedostaniemy się z punktu A do punktu B. Następne dwie aplikacje to tak zwane komunikatory, czyli GG i Skype.


Kolejną bardzo fajną aplikacją, którą polecam Wam jest Zdrowy-Kalendarz. Jest to bardzo fajny terminarz badań i wizyt lekarskich. Dodatkową funkcją jest personalizacja profilu, dzięki której jesteśmy powiadamiani o badaniach lekarskich rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia ze względu na wiek, płeć a także tryb życia jaki prowadzimy. W aplikacji znajdziemy również cenne wskazówki na temat przygotowania się do poszczególnych badań. Możliwe jest też dodawanie własnych notatek, ustawienie przypomnień a także dodawanie planowanych badań wprost z listy rekomendowanych przez MZ.

 

Kolejna zakładka to kolejny miszmasz aplikacji.
Dwie pierwsze apki, czyli TVN Player i Ipla to aplikacje umożliwiające dostęp do niezliczonej ilości programów, show, seriali itp.
Kolejna aplikacja MiBOA to aplikacja dla abonentów T-Mobile, czyli mojego operatora komórkowego. Dzięki aplikacji możemy sprawdzić bieżące koszty, płatności, nr konta do przelewu, włączyć lub wyłączyć dodatkowe usługi itp. itd.
Następna aplikacja to BZWBK24, czyli apka banku, w którym mam swój rachunek. Umożliwia ona sprawdzenie sald, szczegółów oraz historii rachunków, wykonywanie przelewów na rachunek własny i inne dowolne rachunki, doładowywanie tel, itd.
Radio Poland to kolejna aplikacja na moim iphone. Jest to nic innego jak zbiór rozgłośni radiowych.
Dalej mamy Camera. Nie zawsze mamy obok siebie kogoś, kto może nam pstryknąć zdjęcie, dlatego też ta aplikacja wyposażona w samowyzwalacz sprawdza się idealnie.


Kolejna apka to taka z grupy ciekawostek. Mowa tu o Sleeps-Xmas. Osobiście nazywam ją "odliczaczem" do świąt. Aplikacja pokazuje nam ile nocy, dni, godzin, minut i sekund pozostało nam do Świąt Bożego Narodzenia :)

 
Kolejną bardzo fajną aplikacją jest More Beaute 2. Ja nazywam ją żelazkiem to twarzy. Kiedy chcemy zrobić sobie zdjęcie a na naszej twarzy mamy jakieś niedoskonałości lub kiedy jesteśmy po całonocnej imprezie to robimy sobie zdjęcie, przepuszczamy przez aplikację i mamy twarz wyprasowaną niczym gwiazdy i modelki na okładkach kolorowych pism. 

 

Dalej znajduje się folder "Shopping", czyli jak sama nazwa wskazuje zbiór aplikacji sklepów, w których najczęściej robię zakupy. 

 

Następną bardzo fajną aplikacją, którą Wam polecam jest Shazam. Na pewno nie raz zdarza Wam się słyszeć gdzieś w radiu jakiś fajny kawałek, ale nie znacie jego tytułu i wykonawcy. Wtedy odpalacie Shazam, naciskacie play a aplikacja sama szuka tytułu i wykonawcy piosenki. 

 

Kolejne dwie aplikacje to 10,000+, czyli zbiór ponad dziesięciu tysięcy tapet i PS Express, czyli program do obróbki zdjęć. 


Ostatnią z trzech aplikacji, którą bardzo Wam polecam, a w szczególności kierowcom jest Yanosik
Jest to tzw. antyradar na komórkę. Aplikacja poinformuje Cie o kontroli prędkości, nieoznakowanych patrolach, fotoradarach, kontrolach inspekcji, wypadkach. Informuj i bądź informowany. 

 

Ostatnimi dwiema aplikacjami są KurJerzy i Scan. Ta druga to nic innego jak aplikacja umożliwiająca skanowanie kodów QR. Z kolei KurJerzy to moje niedawne odkrycie. Świetna aplikacja. Bardzo gorąco Wam polecam. Jeśli nie możecie doczekać się swojej przesyłki, chcecie sprawdzić na jakim etapie doręczenia się znajduje to jest to apka dla Was. Wystarczy wpisać kod nadania i już wiecie co dzieje się z Waszą paczką. 

 

To wszystko jeśli chodzi o moje ulubione aplikacje. 
Jeśli macie jakieś swoje, które polecacie napiszcie w komentarzach. Chętnie je sprawdzę. 

Pozdrawiam :]

3 komentarze:

 1. nie mam iphona, ale na androida tez jest kilka z wymienionych tu aplikacji:) ostatnio się wkręciłam w instagrama:D

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny post Pawełku:) ja niebawem zamieniam swojego smart na iphona, więc na pewno ogarnę temat aplikacji :)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czemu nie robiles po prostu zrzutow ekranu .......

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Po mojemu by Paweł O. , Blogger